JANA ŠIMKOVIČOVÁ

 

Založila a vedie mediálny portál o cvičení a zdravom životnom štýle Cvičte.sk. Behom piatich rokov dosiahol portál mesačnú návštevnosť cez 270 tisíc. V rámci portálu sa najviac venuje obsahu v pozícii šéfredaktorky, ale aj obchodu a marketingu. Podnikanie vybudovala od nuly, popri dvoch malých deťoch. Dodnes financuje projekt z vlastných zdrojov bez žiadneho cudzieho kapitálu. Popri portáli Cvičte.sk založila spolu s manželom vydavateľstvo FITnamotávka, ktoré sa venuje vydávaniu 100% zdravých kníh, najnovším titulom sú Zdravé rýchlovky.

LENKA MANČÍKOVÁ

 

Lenka Mančíková bola jedna z prvých, ktorá na Slovensku začala piecť a motivovať ženy k pečeniu inak, a to s použitím kvásku. Najviac sa venujem kurzom, na ktorých učí prevažne ženy piecť chlieb, ale aj iné dobroty. Jej publikácia Kvások bola po mesiaci uvedenia na trh vypredaná, dostala sa tak aj do finále ankety Panta Rhei awards, v kategórii Životný štýl.

 

MICHAL PÁLENIK

 

Michal Páleník je CEO & Co-founder spoločnosti Planeat s.r.o., ktorá sa zaoberá vývojom nutričného softvéru nezávislého na akýchkoľvek výživových smeroch určeného odborníkom ako pomoc v komplexnom manažmente stravy pacienta/klienta v oblasti medicíny a športu. Je spoluzakladateľ Slovenskej spoločnosti pre výživu a prevenciu. Venuje sa klientom trpiacim extrémnou obezitou a  poradenstvu v oblasti športovej dietoterapie.

 

 

BORIS PREKOP

 

Boris Prekop vystupuje už vyše 10 rokov pod prezývkou Valihora ako propagátor zdravého životného štýlu. Hoci vyštudoval psychológiu, patrí medzi najznámejšie osobnosti fitness na Slovensku. Pôsobí ako tréner, autor článkov a videí, napísal knihu "Ako nabrať svaly" a inšpiruje ľudí k zlepšovaniu sa nie len v športe ale aj v živote. Hoci o sebe tvrdí, že má "telo ako delo" jeho mottom je "nikto ma nezastaví" čo sa dá širšie uplatniť v celom živote, nie len v športe.

 

 

 

 

 

 

 

MARTIN ČUPKA

 

Je výživový poradca, kondičný tréner, autor a bloger v jednom. Zdravému životnému štýlu sa začal venovať na základe vlastnej skúsenosti. V mladosti trpel obezitou a touto cestou teraz sprevádza aj svojich klientov. Okrem iného je autorom jednej z najúspešnejších slovenských lifestylových kníh 107 neodolateľných smoothie receptov.

 

 

 

 

 

 

 

MIROSLAVA LUBERDOVÁ

 

Je prvou vicemiss Európa z roku 2003. Ako sama hovorí, zlými stravovacími návykmi si zničila imunitu a sebavedomie. Neskôr pracovala ako booker v modelingových agentúrach, kde stretla množstvo modeliek, ktoré prežívali niečo podobné. Jej súčasnou špecializáciou je udržiavanie optimálneho, vyváženého zdravia pomocou výživy a zdravého životného štýlu.

 

 

 

 

 

 

 

SIMONA ŠKODOVÁ

 

Je večne optimistická food blogerka, ktorej paradoxne jedlo pomohlo vyliečiť sa z Poruchy príjmu potravy a teraz si ho užíva bez výčitiek. Sleduje najnovšie svetové trendy vo varení a pečení a miluje experimentovanie v kuchyni. Občas predáva svoje potravinárske výrobky na rôznych festivaloch a potravinových trhoch. Venuje sa behaniu, jóge, ale taktiež si z času na čas rada zaboxuje.

 

 

 

 

 

 

 

LENKA ŠÓOŠOVÁ

 

Je známou moderátorkou. Málokto však vie, že je aj veľmi vyhľadávanou a úspešnou vizážistkou.

 

 

 

 

 

 

 

EMMA TEKELYOVÁ

 

Je bývalá modelka, moderátorka, scenáristka, módna publicistka a poradkyňa. Je jednou z najznámejších propagátoriek zdravého životného štýlu, štíhlej línie a anti age života na Slovensku. Je autorkou vyše osemnástich kníh.

 

 

 

 

 

 

 

JANA TOMAS

 

Je módna stylistka a autorka blogu Janatini, ktorý zíslal ocenenie najlepší módny blog roka 2017 na Slovensku. V móde sa pohybuje už viac ako 20 rokov. Žila 10 rokov v Ázii, kde z modelingu presedlala po štúdiu módneho dizajnu v Šanghaji na styling. Ten však ide ako povolanie do úzadia, nakoľko pod vplyvom sily online sveta sa momentálne živí skôr ako Creative consultant & Content creator pre (nielen módne) značky.

 

 

 

 

 

 

 

TATIANA ŽIDEKOVÁ

 

Je instagramerka, influencerka a fitneska s nezameniteľným štýlom a veľkou vášňou pre módu. Na svojom konte má viac ako 70 000 sledovateľov. Je známa ukážkovým životným štýlom, perfektnou postavou a blízkym vzťahom k móde.